Jdi na obsah Jdi na menu
 


Královna Weira

29. 4. 2014

Weira je krásná vládkyně Meridianu. Pochází z královského rodu Excanorů, to znamená, že má předky na Zemi. Její portrét visí v paláci v chodbě, vedoucí ke kašně. Dvakrát se zjevila své dceři Elyon: poprvé s ostatními bývalými královnami Meridianu, podruhé sama. Má také syna Phobose a manžela jménem Zaden.

V českém dabingu se jí říká Věra. V seriálu viděla Elyon vzpomínky na svou matku, kde se jí Weira štítila a zbožňovala Phobose. To se ovšem ukázalo být pouze iluzí, kterou stvořila Nerissa. Jako královna nosí velmi objemné róby. Zvláštní je, že nikdy nebyla viděna s meridianskou korunou na hlavě.

Weira v mládí
Když byla Weira ještě princezna, při honu za motýlem zabloudila a ztratila se svým rodičům. Ti byli zoufalí a požádali o pomoc věštkyni. Ta pomocí srdce Kondrakaru stvořila Trépskou hvězdu, magický sedmicípý amulet, který Weiru našel a ukázal jí cestu domů. Její otec se poté pokusil hvězdu zničit, ovšem nepodařilo se mu to a později hvězdu využívá Phobos, aby našel Elyon.
Weira jako královna
Když Weira zestárla, vzala si za muže Zadena a stala se královnou Meridianu. Měla syna Phobose a později i dceru Elyon. Phobos toužil už jako malý chlapec po koruně, Weira ho, ale kárala a říkala mu, že ta patří Elyon, protože Meridianu vždy vládne žena.
Později ale za neznámých okolností Weira se Zadenem zmizí a vlády se ujímá Phobos, zatímco s Elyon uprchne trojce poddaných do bezpečí na Zem.
Neví se co se s Weirou stalo, pravděpodobně je ale mrtvá, protože se zjevovala společně s jinými mrtvými vládkyněmi.